marime text: Mareste fontul Micsoreaza fontul

Actorul Radu Beligan a fost internat in spital

Actorul Radu Beligan a fost internat in Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti, sambata seara, din cauza unei suferinte la coloana vertebrala, a declarat pentru MEDIAFAX Gheorghe Iana, managerul unitatii sanitare.
Actorul Radu Beligan a fost internat in spital

Iana a precizat ca, in cazul maestrului, este vorba de o suferinte mai vechi, dar ca aceasta a fost agravata, motiv pentru care medicii au hotarat internarea sa si acordarea tratamentului specific.

Teatrul National Bucuresti a anuntat, duminica, faptul ca reprezentatia de la ora 19.00 a spectacolului "Take, Ianke si Cadir", de Victor Ion Popa, de la Sala Mare, a fost suspendata din cauza starii de sanatate a actorului Radu Beligan.

Din distributia spectacolului regizat de Grigore Gonta mai fac parte actorii Marin Moraru, Gheorghe Dinica, Valentin Uritescu, Silvia Nastase, Monica Davidescu, Mihai Calin.

Potrivit unor surse, Radu Beligan ar fi cazut pe scari, sambata, fisurandu-si o vertebra, insa acesta se afla in spital, in afara oricarui pericol.


Ultimele trailere adaugate

Cele mai citite

TIFF 2026: O gală cu surprize, emoții și un mare câștigător spaniol, care a ridicat sala în picioare
Ediția „de argint” a Festivalului Internațional de Film Transilvania a închis aseară cortina cu una dintre cele mai elegante și vibrante gale din ultimii ani, o seară în care Clujul a părut că respiră în același ritm cu cinematografia europeană. 
Citeste mai mult ►

Modifică setările cookies