Angelina Jolie, care este insarcinata cu gemeni, are diabet. Potrivit publicatiei The Sun, este vorba de o forma usoara, care poate fi tratata cu ajutorul medicamentelor si a unui regim alimentar potrivit.
Potrivit presei internationale, exista riscul ca boala lui Jolie sa avanseze, dacaactrita nu are suficienta grija de sanatatea sa.