Simon Monjack, sotul actritei din “Tinerete furata”, a murit din aceleasi cauze ca si Brittany Murphy. Medicul legist a stabilit ca pneumonia si anemia acuta au fost principalele motive pentru care barbatul a murit.
Scenaristul britanic, in varsta de 40 de ani, a murit pe 23 mai, la cinci luni dupa moartea lui Britttany (32 ani). Actrita a fost banuita de supradoza de medicamente, dar, ulterior, s-a aflat ca aceasta tragedie putea fi evitata daca ar fi primit ingrijiri medicale corespunzatoare intr-un spital.
Familia lui Simon a mai cerut efectuarea unui test final, inainte ca intreg raportul autopsiei sa fie facut public. Barbatul este ingropat langa sotia sa, in cimitirul Forest Lawn din Hollywood.
În noul documentar „Casada con El Chapo: Emma Coronel habla”, soția traficantului de droguri a vorbit pentru prima dată despre lupta sa de a-și reconstrui viața alături de fiicele sale după ce a ieșit din închisoare.