Titanic
15193
3
21 decembrie 2010 14:14
Imbatat de succesul repurtat cu Avatar, regizorul James Cameron pregateste revenirea Titanicului pe marile ecrane in varianta 3D.
James Cameron isi doreste sa-si relanseze spargatorul de box-office, ce a strans la vremea lui aproape 2 miliarde de dolari, in 2012, cand se vor implini 100 de ani de la scufundarea Titanicului.
Desi incasarile la Avatar le-au depasit cu mult pe cele ale Titanicului - peste 2 miliarde si jumatate de dolari doar in primele trei luni de la lansare - James Cameron nu e multumit. Vrea sa ridice si Titanicul la inaltimea Avatar-ului, ramanand de vazut daca va reusi inca o data sa-si doboare propriul record, iar Titanicul sa-si recapete coroana pierduta in fata Avatar.
Regizorul are de gand sa relanseze si Avatar-ul, in toamna acestui an.
Un film ca o poezie, „Scent of a Woman”, lansat în 1992 și regizat de Martin Brest, a intrat în colecția de filme clasice și e considerată a fi una dintre cele mai sensibile partituri ale lui Pacino.