marime text: Mareste fontul Micsoreaza fontul

Doi medici americani, cercetati in legatura cu moartea lui Heath Ledger

Doi medici americani, unul din California, si altul din Texas, sunt investigati de Departamentul Antidrog din SUA (DEA), in legatura cu moartea lui Heath Ledger, care a decedat in urma unei supradoze accidentale de medicamente, la sfarsitul lunii ianuarie. Autoritatile cred ca cei doi doctori ar fi putut sa ii prescrie actorului sase retete de medicamente.

Doi medici americani, cercetati in legatura cu moartea lui Heath Ledger

DEA au pornit o ancheta la inceputul lui februarie, pentru a afla cum a reusitactorulsa obtina sase retete de somnifere, antidepresive si un antihistaminic. Potrivit unei surse citate de People,
“cei doi medici sunt anchetati, insa nu s-a stabilit nimic inca”.

Potrivit publicatiei Daily News, urmeaza a fi stabilit daca medicamentele au fost prescrise in mod legal.


Ultimele trailere adaugate

Cele mai citite

TIFF 2026: O gală cu surprize, emoții și un mare câștigător spaniol, care a ridicat sala în picioare
Ediția „de argint” a Festivalului Internațional de Film Transilvania a închis aseară cortina cu una dintre cele mai elegante și vibrante gale din ultimii ani, o seară în care Clujul a părut că respiră în același ritm cu cinematografia europeană. 
Citeste mai mult ►

Modifică setările cookies