marime text: Mareste fontul Micsoreaza fontul

Filmul lui Corneliu Porumboiu, lansat pe DVD in America in octombrie

Filmul "A fost sau n-a fost?" ("12:08 East of Bucharest") al lui Corneliu Porumboiu va fi lansat pe DVD in Statele Unite pe 9 octombrie, de catre Tartan Video.
Filmul lui Corneliu Porumboiu, lansat pe DVD in America in octombrie
Lansarea pe DVD va avea loc la patru luni dupa ce lungmetrajul de debut al regizorului roman a inceput sa fie distribuit in cinematografe din America. Filmul premiat cu Camera d'Or la Cannes 2006 a rulat intai la New York, incepand din 6 iunie, iar apoi a ajuns in alte orase americane, printre care Washington, Boston si Los Angeles, fiind bine primit de critica. "A fost sau n-a fost?" este distribuit in Statele Unite de Tartan Films - aceeasi firma care a distribuit anul trecut "Moartea domnului Lazarescu", in regia lui Cristi Puiu, potrivit Mediafax.

Ultimele trailere adaugate

Cele mai citite

Daniel Radcliffe, complet transformat în Evadare din Pretoria

Un film dur, inspirat din fapte adevărate și urmând firul poveștii din „Inside Out: Evadarea din închisoarea Pretoria”, cartea mărturie a lui Tim Jenkin, unul dintre evadați.

Citeste mai mult ►

Modifică setările cookies