James Gandolfini trece de la “Clanul Soprano” la primaria New York-ului. Actorul va juca alaturi de John Travolta si Denzel Washington intr-un remake al peliculei “The Taking of Pelham 123”, informeaza Variety.
Dupa terminarea filmarilor la celebrul serial “Clanul Soprano”, Gandolfini a mai jucat in “Where the Wild Things Are”, in regia lui Spike Jones, si, curand, il va interpreta pe scriitorul Ernest Hemingway, intr-o drama care nu a primit inca un nume.
O dramă care explorează viața Maicii Tereza (Juliet Stevenson) prin prisma scrisorilor pe care aceasta le-a scris prietenului și consilierului sau spiritual, părintele Celeste van Exem (Max von Sydow), pe o perioadă de aproape cincizeci de ani.