marime text: Mareste fontul Micsoreaza fontul

La un an de la despărțirea de Orlando Bloom, Katy Perry dezvăluie prin ce a trecut

Cântăreața a mărturisit că 2025 a fost un an plin de suișuri și coborâșuri emoționale.

La un an de la despărțirea de Orlando Bloom, Katy Perry dezvăluie prin ce a trecut
După luni întregi în care a păstrat tăcerea cu privire la unul dintre cele mai dureroase momente din viața sa, Katy Perry a decis să împărtășească procesul emoțional complex prin care a trecut după încheierea relației cu Orlando Bloom, alături de care a trăit aproape un deceniu de viață și cu care are o fiică, Daisy Dove.
 
Cântăreața, în vârstă de 41 de ani, a mărturisit că 2025 a fost în același timp „cel mai rău și cel mai bun an” din viața ei. Într-o discuție cu Zane Lowe pentru Apple Music, aceasta a dezvăluit că „plângea” și era devastată emoțional când a început să scrie piesele care alcătuiesc astăzi noua sa etapă muzicală, care a debutat odată cu lansarea noului său single, „Watch It Burn”.


 

 
Artista a explicat că noul ei single, „Watch It Burn”, a luat naștere tocmai în acea perioadă de doliu. Inițial a ezitat să împărtășească o melodie atât de intimă, dar în cele din urmă a decis să o facă, convinsă că ar putea ajuta alte persoane care trec prin situații similare. „Plângeam, tocmai mă despărțisem. Trecusem prin multe, atât în viața publică, cât și în cea privată. Și mă gândeam: «Doamne, ce intens este totul. Oare o persoană este într-adevăr făcută să simtă sau să absoarbă toate astea?». Era ca și cum Dumnezeu nu m-ar fi adus până aici ca să mă abandoneze”, a mărturisit cântăreața, care a descris acea perioadă ca pe un proces dureros, dar profund transformator.
 
„Viața se poate îmbunătăți. E incredibil să privești înapoi și să vezi exact unde eram acum un an. Îmi amintesc perfect. În iunie anul trecut eram în plină iarnă, în timpul turneului Lifetimes. Plângeam”, a mărturisit ea.

Departe de a adopta o atitudine de victimă, Katy Perry a asigurat că a preferat să folosească durerea ca pe o șansă de a se dezvolta. Într-un alt interviu, ea a explicat că a decis să transforme acea experiență în muzică și învățare. „O să mă pun pe mine pe primul loc și o să obțin ceea ce merit”, cântă ea în „Watch It Burn”, o piesă care a devenit un fel de manifest despre iubirea de sine și reziliență.

 

Povestea de dragoste dintre Katy Perry și Orlando Bloom



Katy Perry și Orlando Bloom și-au început relația în 2016
, după ce s-au cunoscut la o petrecere organizată după decernarea Globurilor de Aur. După o scurtă despărțire în 2017, și-au reluat relația și s-au logodit de Ziua Îndrăgostiților din 2019. În august 2020, s-a născut fiica lor, Daisy Dove, a cărei venire pe lume a fost anunțată prin intermediul UNICEF, organizație pentru care amândoi sunt ambasadori.
 
Deși ani de zile au fost considerați unul dintre cele mai solide cupluri din lumea divertismentului, în iunie 2025 au pus capăt relației lor, după nouă ani petrecuți împreună. Câteva zile mai târziu, reprezentanții celor doi au confirmat că, în ciuda despărțirii, prioritatea lor va rămâne în continuare creșterea fiicei lor într-un mediu plin de iubire și respect.

 
În ciuda dificultăților acestui proces, Katy Perry afirmă că se află astăzi într-o perioadă mult mai stabilă alături de noul ei partener, fostul prim-ministru canadian Justin Trudeau. „Este un campion. Un adevărat campion care îi încurajează pe ceilalți. A apărut brusc o binecuvântare imensă în viața mea. Totul s-a schimbat cu adevărat”, a afirmat ea. „Acum simt că pot alege iubirea și lumina fără a fi nevoită să-mi țin gura. Așa că simt că, dacă sunt capabilă să public asta, dacă sunt suficient de curajoasă să-mi împărtășesc povestea și să lansez ceva atât de personal pentru mine, poate că și altcineva se va simți capabil să-și recunoască și să-și exprime propria furie”, a încheiat ea.
 
FOTO: Getty Images


Galerie foto

Ultimele trailere adaugate

Cele mai citite

TIFF 2026: O gală cu surprize, emoții și un mare câștigător spaniol, care a ridicat sala în picioare
Ediția „de argint” a Festivalului Internațional de Film Transilvania a închis aseară cortina cu una dintre cele mai elegante și vibrante gale din ultimii ani, o seară în care Clujul a părut că respiră în același ritm cu cinematografia europeană. 
Citeste mai mult ►

Modifică setările cookies