Castigatoarea Oscarului pentru cel mai bun rol feminin, frantuzoaica Marion Cotillard si Sacha Baron Cohen, cunoscut mai bine ca Borat sau Ali G., se afla printre cele 105 personalitati din lumea filmului care au fost invitate anul acesta sa devina membri ai Academiei Americane de Film. Daca vor decide sa se alature Academiei, cei doi actori ar avea un cuvant de spus in privinta nominalizarilor si chiar a castigatorilor ravnitelor trofee.
Cotillard a castigat, la sfarsitul lunii februarie, Premiul Oscar pentru interpretarea lui Edith Piaf in filmul “La Vie en Rose”, iar Cohen a fost nominalizat anul trecut pentru scenariul lui “Borat”.
Cu siguranță vi-o mai amintiți pe Sydney Fox, sexy vânătoarea de comori din serialul pentru tineret „Relic Hunter”. Acum ea aduce simțul aventurii în povestea a doi tineri prinși fără voia lor într-un iureș de întâmplări.