

Nicolas Cage se pare ca este “extrem de incantat” de decizia tribunalului in procesul intentat actritei Kathleen Turner. Actorul si-a dat in judecata colega de platou pentruacuzatiile din biografia sa, nefondate dupa cum a decis judecatorul.
“Cage este extrem de incantat, mai ales ca nu a fost niciodata arestat pentru conducere in stare de ebrietate, furtul unui catel sau altceva”, a declarat Simon Smith, avocatul actorului.
“In calitate de actor care joaca in multe filme de familie, care are copii, este de inteles de ce domnul Cage a fost suparat pentru atribuirea gresita a unui comportament nechibzuit si periculos”, a adaugat avocatul lui Cage, citat de publicatia Hollywood.
Un film ca o poezie, „Scent of a Woman”, lansat în 1992 și regizat de Martin Brest, a intrat în colecția de filme clasice și e considerată a fi una dintre cele mai sensibile partituri ale lui Pacino.