marime text: Mareste fontul Micsoreaza fontul

Radu Beligan a fost externat din spital

Actorul Radu Beligan a parasit Spitalul Universitar de Urgenta Elias din Capitala, unde fusese internat la jumatatea lunii noiembrie a anului trecut, informeaza Mediafax.

Radu Beligan a fost externat din spital

"Radu Beligan a fost externat joi seara, cu o stare generala net ameliorata. Probabil ca o sa mai vina sa faca recuperare", a declarat Valentin Calu, purtatorul de cuvant al Spitalului.

Actorul Radu Beligan a suferit, in noiembrie, un trausmatism cranio-cerebral minor si o fractura de coloana cervicala, dupa ce a cazut pe scari. Dupa internare, Beligan a fost vizitat de catre Ministrul Sanatatii Eugen Nicolaescu, dar si de personalitati publice printre care Ion Iliescu si Cristian Tudor Popescu.


Ultimele trailere adaugate

Cele mai citite

TIFF 2026: O gală cu surprize, emoții și un mare câștigător spaniol, care a ridicat sala în picioare
Ediția „de argint” a Festivalului Internațional de Film Transilvania a închis aseară cortina cu una dintre cele mai elegante și vibrante gale din ultimii ani, o seară în care Clujul a părut că respiră în același ritm cu cinematografia europeană. 
Citeste mai mult ►

Modifică setările cookies