Debutanti ori veterani, cineastii au fost sfatuiti politicos, dar ferm, sa nu care cumva sa depaseasca cele 45 de secunde alocate. In caz contrar, starurile au fost amenintate ca li se va taia microfonul, vor fi acoperite de muzica ori, in caz de depasire flagranta, se va deschide o trapa sub picioarele lor.
Cert este ca producatorii sunt disperati sa recastige audientele pierdute in ultimii ani. Si sunt convinsi ca de vina pentru pierderea interesului pentru gala ar fi discursurile nesfarsite in care laureatii multumesc bunicii, psihologului, animalului de companie si prietenilor de pe Facebook.
O poveste de iubire atipică ecranizată după romanul omonim și care vorbește despre prietenie, familie, nostalgie și regret.