Debutul actriței și fotomodelului la evenimentul de la Muzeul Metropolitan de Artă a fost unul dintre cele mai așteptate de milioane de oameni, iar cel mai bun aliat al ei? Bijuteriile!
După mai mulți ani în care a refuzat să participe, actrița și modelul Pamela Anderson și-a făcut debutul la Met Gala. Sosirea ei a surprins, deoarece ea a spus mereu că nu era genul de femeie care să meargă la aceste evenimente. Surprinzător a fost și faptul că a purtat machiaj, deși una dintre regulile sale de aur a fost să nu se machieze deloc.
Cu această ocazie, Pamela Anderson a ales să poarte o ținută senzuală Oscar de la Renta, o rochie asimetrică din șifon bej. Cireașa de pe tort a fost reprezentată de cele aproape 200 de diamante ediție specială crescute în laboratorul Pandora.
![](https://assets.sport.ro/assets/procinema/2024/05/13/image_galleries/36451/pamela-anderson-pentru-prima-oara-la-met-gala_2.jpg)
Piesele cu diamante albe și roz au obținut un amestec organic de monturi solide cu straturi moderne care combină diferite tăieturi și dimensiuni, rezultând un look care a fost complet în concordanță cu stilul natural pentru care este cunoscută.
![](https://assets.sport.ro/assets/procinema/2024/05/13/image_galleries/36451/pamela-anderson-pentru-prima-oara-la-met-gala_1.jpg)
„În acest moment mă aflu într-un spațiu foarte eliberator, în care am ocazia să mă bucur de frumusețe și modă în termenii mei, în piese create cu Pandora special pentru mine”, a spus Pamela Anderson.
FOTO: Profimedia